Πρόγραμμα

Το πρόγραμμά μας για τα σεμινάρια του β΄ κύκλου 2020!

Εβδομαδιαίο πρόγραμμα σεμιναρίων

 

Η Ανοιχτή Τέχνη σας προσφέρει πάνω από 30 σεμινάρια Τέχνης και Επιστήμης!
Γραφτείτε δωρεάν στα νέα μας, ώστε να ενημερώνεστε για όλες τις δραστηριότητες της Ανοιχτής Τέχνης!
Το πρόγραμμά μας για τα σεμινάρια του β΄ κύκλου 2020 έχει ως εξής:

Δευτέρα

17:30 – 19:30
Θεατρική Παιδεία
Όλες οι κωμωδίες του Αριστοφάνη!
Κώστας Γεωργουσόπουλος
18:00 – 20:00
Δημιουργική Γραφή
Διήγημα – Μυθιστόρημα – ‘Αρθρα
Αλέξανδρος Ασωνίτης
18:00 – 20:00
Σκηνοθεσία Κινηματογράφου
Πώς θα γυρίσεις την ταινία σου
Νίκος Γραμματικός
20:00 – 22:00
Φωτογραφία
Φωτογραφία
Δημοσθένης Γαλλής
20:00 – 22:00
Ζωγραφική
Ζωγραφική
Δήμητρα Μαλταμπέ
20:00 – 22:30
Σενάριο
Σενάριο για Κινηματογράφο / Τηλεόραση
Γιάννης Ξανθόπουλος

Τρίτη

18:00 – 20:00
Ενδυματολογία-Σκηνογραφία
Η όψη του κόσμου
Γιάννης Μετζικώφ
17:30 – 19:30 Φιλοσοφία
Νίτσε-Μάρξ-Φρόυντ: Τρείς κορυφαίοι Φιλόσοφοι!
Θανάσης Λάγιος
18:00 – 20:00
Συγγραφή Παραμυθιού
Εργαστήρι συγγραφής παραμυθιού & βιβλίων για εφήβους
Αργυρώ Πιπίνη
18:00 – 20:00
 Θέατρο
Θεατρική σκηνοθεσία
Γιώργος Σκεύας
20:00 – 22:00
Ιστορία της Τέχνης
Γενική Ιστορία της Τέχνης
Μάνος Στεφανίδης
20:00 – 22:00
Ποίηση
Ποίηση

Κώστας Παπαγεωργίου

 

Τετάρτη

18:00 – 20:00 Ενδυματολογία – Σκηνογραφία
Η όψη του κόσμου
Γιάννης Μετζικώφ
17:00 – 19:30
Θέατρο
Υποκριτική
Αγγελική Παπαθεμελή


18:00 – 20:00
Κινηματογράφος
Ιστορία Κινηματογράφου
Χρήστος Μήτσης


20:00 – 22:00
Διδασκαλία Αρχαίων Ελληνικών
Αρχαία Ελληνικά
Χρυσούλα Καραμάτσιου

20:00 – 22:00
Πολιτιστική Διαχείριση
Πολιτιστική Διαχείριση: Ο Πολιτισμός στην πράξη!
Αλέξανδρος Στάνας

Πέμπτη

18:30 – 20:00
Επικοινωνία & Πολιτισμός
Η μεταβολή των αξιών στη νεώτερη εποχή
Βασίλης Καραποστόλης
18:00 – 20:00
Εικαστικά
Εικονογράφηση παιδικού βιβλίου
Έφη Λαδά
18:00 – 20:00
Κινηματογράφος
Ιστορία Κινηματογράφου
Χρήστος Μήτσης

20:00 – 22:00
Εικαστικά
Εναλλακτικοί τρόποι προώθησης της σύγχρονης τέχνης
Γιώργος Γεωργακόπουλος
20:00 – 22:00
Αρχαιολογία
Αρχαιολογικές περιηγήσεις
Κατερίνα Σέρβη
20:00 – 22:00
Κινηματογράφος
Ιστορία Κινηματογράφου
Χρήστος Μήτσης

Παρασκευή

18:00 – 20:00 Εικαστικά
Επιμέλεια Εκθέσεων (Curating)
Χάρις Κανελλοπούλου
18:00 – 20:00
Μετάφραση
Η γλώσσα του Θερβάντες, του Λόρκα, του Νερούδα!
Αγαθή Δημητρούκα
18:00 – 20:00
Διόρθωση – Επιμέλεια Κειμένου
Τα καλώς κείμενα
Δήμητρα Τουλάτου 
18:00 – 20:00  Φιλοσοφία
Πυθαγόρας – Δημόκριτος – Ηράκλειτος
Κώστας Γεωργουσόπουλος
20:00 – 22:00
Ιστορία
Ελληνισμός – Χριστιανισμός
Αλέξανδρος Ασωνίτης
20:00 – 22:00
Δημοσιογραφία
Πολιτικό ρεπορτάζ
Γιάννης Τριάντης

Σάββατο

12:00 – 14:30
Δημιουργική γραφή
Ολοκληρώνοντας τα βιβλία μας –
Από τον υπολογιστή στον εκδότη

Βασίλης Βασιλικός
12:00 – 14:00
Στιχουργική
Το τραγούδι είναι οι στίχοι
Αγαθή Δημητρούκα
12:00 – 14:00  Δημιουργική Γραφή 
Διήγημα – Μυθιστόρημα – ‘Αρθρα
Αλέξανδρος Ασωνίτης

14:30 – 16:30  Δημιουργική Γραφή
Διήγημα – Μυθιστόρημα – ‘Αρθρα
Αλέξανδρος Ασωνίτης
17:00 – 20:00
 Ο ηθοποιός μπροστά στην κιν/φική κάμερα
Πριν το….ΜΟΤΕΡ!
Βαγγέλης Μουρίκης

Αφηστε ενα σχολιο

Η ηλ. διεύθυνσή σας δεν δημοσιεύεται.